ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca'da Okul-Sektör İşbirliği Toplantısı Düzenlendi.

Kumluca'da Mesleki Eğitim; kurum ve kuruluşların, okullarla işbirliği ile güçlenecek.
Kumluca'da Okul-Sektör İşbirliği Toplantısı Düzenlendi.

Ülkemizin kalkınması, sürdürülebilir ekonomik gelişimin sağlanması ve sektörün ihtiyaç duyduğu nitelikli iş gücünün mesleki ve teknik eğitim yolu ile yetiştirilerek, kamu, özel kurum ve kuruluşlar ile sektörle etkili bir işbirliği yapılarak eğitim-istihdam ilişkisinin güçlendirilmesi amacıyla Müdürlüğümüze bağlı Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli'nde 06 Ağustos 2019 Salı günü saat 10.00'da Okul-Sektör İşbirliği İstişare toplantısı düzenlendi. 

Toplantıya; İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürü İlhami Kotan, Kumluca Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Ayşegül Alkan, Kumluca Belediyesi Temsilcisi Evren Boncuk, Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Temsilcisi Recep Kösek, İŞKUR Temsilcisi Ayşe Arik ile Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğüne bağlı İlçemizdeki Ortaöğretim kurumlarının müdürleri ve Sektör Temsilcileri katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, toplantıda, çocuklarımızın gelecekte yapacakları işlerde teknik beceri, donanım ve mesleki ahlaka sahip olarak yetişmelerinin önemini belirti. Ayrıca, Meslek Liselerinin öğretim programlarının teorisini okullarımızda planlı ve programlı bir şekilde veriyoruz, mesleki ve teknik eğitimde uygulama alanlarında teorinin pratiğe dönüşümünü ise işletmeler yardımıyla sağlamaktayız. Bu toplantı ile ilçemizdeki Mesleki Eğitimin mevcut durumunu, plan ve projeleri, ihtiyaç duyulan alanları, sektör temsilcilerinin görüşlerini ve staj uygulaması yapan öğrencilerin karşılaştığı problemleri değerlendirmek üzere toplanıldığını ifade etti.

Toplantıda, Mesleki Liselerimizin ve Mesleki Eğitim Merkezi müdürümüzün mesleki ve teknik eğitimin amacı, mesleki ve teknik eğitimin öncelikleri, mesleki ve teknik eğitimin sorunları, mesleki ve teknik eğitimi cazip hale getirmek için öneriler, okullarımızdaki alan ve dallar, öğrenci sayıları, işletme öğrenci sorunları ve ilçemizde mesleki eğitimde öğrenci sayısının artırılması konularında açıklamalarda bulundu. Sektör temsilcileri de mesleki eğitim  bazında ilçemizde karşılaştıkları problemleri hakkında kurumları adına görüşlerini aktarmışlardır.

Toplantı, sorunlar ve çözüm önerilerinin tartışılarak değerlendirmelerin alınmasıyla dilek ve temennilerle sona erdi.

07-08-201907-08-201907-08-201907-08-201907-08-201907-08-2019