ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca’da Okul Yöneticilerine "Kapsayıcı Eğitim Yönetici Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Programı" kapsamında seminer verildi.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından, UNICEF İşbirliği’nde ve Erciyes Üniversitesi Koordinatörlüğünde başlatılan "Kapsayıcı Eğitim Yönetici Eğitimi Modülü Geliştirilmesi" programı çerçevesinde okul müdür ve müdür yardımcılarına yönelik ilçemizde hizmetiçi eğitim kursları düzenlendi. 
Kumluca’da Okul Yöneticilerine "Kapsayıcı Eğitim Yönetici Eğitimi Modülü Geliştirilmesi Programı" kapsamında seminer verildi.

Seminerler, müdürlüğümüze bağlı Ziya Gökalp YBO ‘nda 5 günlük program dâhilinde gerçekleşmektedir. İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ve Şube Müdürü Yalçın Seyran, seminer çalışmasını ziyaret ederek katılımcılar başarılar dilemiştir. 

"Kapsayıcı Eğitim Yönetici Eğitimi Modülü Geliştirilmesi" programı ile başta dezavantajlı çocuklar (özel eğitime muhtaç çocuklar, geçici koruma altındaki mülteci çocuklar, şiddete maruz kalmış çocuklar vb.) olmak üzere tüm çocuklara hizmet sunan eğitim personelinin kapasitesini güçlendirmek ve her çocuğun kaliteli kapsayıcı bir eğitime erişmesi amaçlanmıştır. 

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından açılan eğitimle, eğitim alan yöneticiler, özellikle dezavantajlı bölgelerde bulunan ve hayatın zorlukları ile karşılaşan öğrencilere daha çok yardımcı olabilecek. Yöneticiler aldıkları eğitimlerde çocuk ihmal ve istismarında da öğrencilere psikolojik ve rehberlik desteği için yönetim becerilerini geliştireceklerdir. Öğrencilerin yaşadığı olumsuzluğu aşarak hayata daha pozitif bakmaları ve her çocuğun kaliteli bir eğitime erişmesinin amaçlandığı çalışmada yöneticiler eğitime büyük ilgi gösterdi.

09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.