ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca’da Yıldızlar Meclisi 23 Nisan İçin Toplandı.

İlçemizde tüm ortaokul öğrencilerinin katılımıyla oluşturulan ‘’Kumluca Yıldızlar Meclisi’’ nin 3. Genel Kurul Toplantısı, 23 Nisan Özel gündemli olarak 18 Nisan 2018 Çarşamba günü saat 13.30’da Kumluca Belediyesi Konferans Salonu’nda yapıldı.
Kumluca’da Yıldızlar Meclisi 23 Nisan İçin Toplandı.

Toplantıya Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Yıldızlar Meclisi Koordinatör Okulu Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu’nun Müdürü Hüseyin Orhantekin, okul müdürleri ve ilçemiz ortaokullarında görevli Sosyal Bilgiler Öğretmenleri ile okul ve sınıf temsilcisi öğrenciler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Kumluca Belediye Başkanımız Sayın Hüsamettin Çetinkaya’nın da programa katılmak istediğini yoğun iş temposundan dolayı genel kurul toplantısına katılamadıklarını ancak selamlarının olduğunu belirtti.  Yıldızlar Meclisi, toplantısından hayırlı kararlar çıkmasını temenni ederek sözlerine şöyle devam etti: Geçtiğimiz yıldan bu yana Şehit Ömer Halisdemir İmam Hatip Ortaokulu koordinatörlüğünde kurulan ve ‘’Büyük Fikirler ve Güzel Yarınlar İçin Bu Defa Söz Küçüğün’’ sloganıyla başlatılan çalışmalarımızda olumlu gelişmeler kaydettik. Bugün sizler demokrasinin bir kültür ve yaşam biçimi olduğunu buraya katılarak gösteriyorsunuz. Öğrencilerimizin bu kadar yol kat ederek ve hemfikir olarak benimsedikleri mümkün olan tüm uygulamaların müdürlüğümüzce destekleneceğini ifade ederken, ilçemiz adına güzel kararların alınması dileğiyle hepinize başarılar diler, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramının tüm öğrencilerimize kutlu olmasını temenni ediyorum,  dedi.

Toplantıda alınan kararlar Kumluca Yıldızlar Meclisi Başkanı Atatürk Ortaokulu öğrencisi olan Beyza Özer yönetiminde oylamaya sunuldu. Oy çoğunluğuyla alınan kararlar önce Yıldızlar Meclisi Divan Kurulu’nda değerlendirildikten sonra hazırlanacak rapor Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kumluca Belediyesine bildirilmek üzere toplantı sonlandırıldı.

19-04-201819-04-201819-04-201819-04-201819-04-201819-04-2018