ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Kumluca’da “Z” Kütüphane Törenle Açıldı.

Antalya’nın Kumluca ilçesi Ziya Gökalp Yatılı Bölge Ortaokulu’na kazandırılan “Z” Kütüphane, törenle hizmete açıldı.
Kumluca’da “Z” Kütüphane Törenle Açıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğü tarafından öğrencilerin kitapla buluşmalarını sağlamak, daha konforlu bir ortamda kitap okumalarını ve bilgiye erişimlerini sağlamak amacıyla ilçemize kazandırılan üçüncü “Z” Kütüphane (Zenginleştirilmiş Kütüphane) törenle hizmete açıldı.

Açılış törenine Kumluca Kaymakamı Hakkı Uzun, İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Sosyal Hizmetler İlçe Müdür Vekili Mehmet Sülekoğlu ile okul müdürleri, öğretmen ve öğrenciler katıldı.

Okul Müdürü Yasin Çoban okul ve pansiyon hakkında bilgiler verirken Z Kütüphane süreci hakkında da bilgiler vermiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin de yaptığı konuşmada bilgiye erişimde, Z kütüphanelerin öğrencilerimizin eğitim sürecine büyük katkı sağlayacağını, bu kütüphanelerin çocuklara okulu ve okumayı sevdirmeyi amaçladığını söyledi. Ayrıca konuşmasında, zenginleştirilmiş kütüphane konseptinde temel eserlerin yanı sıra güncel kitaplar, zekâ geliştirici oyunlar, öğrenmeyi kolaylaştırıcı oyunlar, satranç masaları vb. unsurlar da bulunuyor. İnternet bağlantısının da bulunduğu bu kütüphanede öğrenciler dijital kitap içerikleri ve filmlerden de faydalanabiliyor. Öğrenciler ödevleri için araştırmalarını bu kütüphanede yapabiliyorlar. "dedi. Z kütüphanenin bir diğer olumlu özelliğinin ise öğrencilere rahat bir ortam sunması olduğunu vurgulayan Girgin, klasik masa ve sandalyelerden oluşan kütüphane anlayışının dışına çıkan renkli ve farklı tasarımlı kitaplıkların yanı sıra minder, kanepe ve koltuklarla öğrencilere kitap okurken konforlu bir ortam sunulduğunu kaydetti. Bu doğrultuda özellikle Milli Eğitim Bakanlığı Destek Hizmetleri Genel Müdürlüğünün okulumuz için önemli bir hizmeti olduğunu belirterek katkıda bulunan herkese müteşekkir olduklarını söyledi.

Konuşmaların ardından kütüphane törenle açıldı. Davetliler daha sonra kütüphaneyi gezdi ve öğrencilerle sohbet etti.

29-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-201829-03-2018