ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Lise Son Sınıflara Motivasyon Ziyaretleri Devam Ediyor.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, lise son sınıf öğrencilerini sınav öncesi moral ve motivasyon vermek amacıyla ziyaret ediyor. Öğrencilerle sınav konusunda sohbet ederek çalışma teknikleri konusunda bilgilendirmelerde bulunmuştur.
Lise Son Sınıflara Motivasyon Ziyaretleri Devam Ediyor.

Kumluca’da eğitim ve öğretimde başarıyı artırmak için sık sık okul ziyaretleri gerçekleştiren İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali GİRGİN, YGS sınavına hazırlanan 12. sınıf öğrencilerini ziyaret ederek sınav için kendilerine moral veriyor.

12.Sınıf öğrencilerine yönelik Antalya genelinde İLBAP projesi kapsamında yapılan Performans Takip Sınavı deneme sınav sonuçlarını değerlendirmek ve 12 Mart’ta yapılacak Yüksek Öğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde sınava girecek öğrencilerin sınav stresinden uzaklaşması ve motivasyonlarının yükseltilmesi amacıyla ve yürütülen çalışmaları incelemek, öğrenci hatırlatmalarda bulunmak üzere lise ziyaretlerine başlayan Girgin; “Bütün çabamız ülkemizin yarınları olan öğrencilerimizin daha mutlu ve başarılı olmalarını sağlamaktır.” dedi.

Okul yönetimi ve öğretmenlerle PTS üzerinde değerlendirmelerde bulunan ve sohbet eden Sayın Girgin, 12 Mart tarihinde yapılacak olan YGS için sınava girecek olan 12. Sınıf öğrencilerini de sınıflarında ziyaret ederek onlara tavsiyelerde bulunmuştur. Ziyaretinde,“Bir düşünürümüzün dediği gibi, bir yılı düşünüyorsanız toprağa tohum atın, on yılı düşünüyorsanız fidan dikin, yüz yılı düşünüyorsanız insan yetiştirin, sözüne binaen biz de bu yolda sizleri çok önemsiyoruz. Yapılacak sınav sizler için büyük önem arz ediyor. İnanıyorum ki tüm öğrencilerimiz elinden gelen gayreti göstererek sınavda başarılı sonuçlar alacaktır. Ben şimdiden sizlere başarılar diliyorum.” dedi.

24-02-201724-02-201724-02-201724-02-201724-02-2017