ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme Bilgilendirme Semineri Yapıldı.

Müdürlüğümüz tarafından 21 Şubat 2017 Salı günü Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli’nde, Ortaokul Müdür yardımcıları ve Rehber Öğretmenlerine yönelik Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme 2016-2017 İlçe Eylem Planı doğrultusunda bir bilgilendirme semineri düzenlenmiştir.
Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yöneltme Bilgilendirme Semineri Yapıldı.

Seminere, İlçe Kaymakamımız Sayın Dr.Polat Kara, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Mesleki ve Teknik Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Yalçın Seyran, İlçemizde Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürleri ve Ortaokul Müdür yardımcıları ile rehber öğretmenler katılım sağlamıştır.

Toplantının açılış konuşmasını yapan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Bakanlığımızın Mesleki Eğitime verdiği önemin en somut göstergelerinden biri olan bu toplantının organize edilmesinin önemine değinmiş, öğrencilerimizin mesleki eğitim konusunda doğru bilgilendirilmesi gerektiğini, ilçemizde bu anlamda tüm paydaşlarımızın konuya duyarlı ve hassasiyet göstermekte olduğunu vurgulamıştır. Bu doğrultuda mesleki eğitim konusunda bakanlığımızın geliştirdiği yeni uygulamalar ve politikalardan bahsetmiş öğrencilerimizin yeni süreçte ihtiyaç duydukları eğitim dalları konusunda doğru bilgilendirmelerle istihdama yönelik çok olumlu sonuçlar alacağımızı ifade etmiştir.

Daha sonra ilçemizde müdürlüğümüze bağlı oluşturulan Mesleki ve Teknik Eğitimi Tanıtma ve Yönlendirme Ekibi üyeleri müdürlüğümüze bağlı Mesleki ve Teknik Eğitim Okullarımızı, bölümleri ve dalları tanıtan sunumlarla bilgilendirmelerde bulunmuşlardır.

İlçe Kaymakamımız Sayın Dr.Polat Kara da yaptığı konuşmada Mesleki Eğitim konusunda ülkemizdeki iyi uygulama örneklerinden bahsetmiş, İlçemizin bu anlamda potansiyelinin oldukça yüksek olduğunu ve istihdam konusunda öğrencilerimize sunulan fırsatlardan yararlanmaları için biz yetkililer olarak gerekli duyarlılığı göstermeye hazır olduklarını ifade etmiştir.

Bilgilendirme semineri sonrasında soru ve cevap kısmına geçilmiş, rehber öğretmenler ve müdür yardımcıları merak ettikleri hususlardaki sorularını yöneltmişlerdir.

 

İyi dilek ve temennilerle bilgilendirme semineri sona ermiştir.

22-02-201722-02-201722-02-201722-02-201722-02-201722-02-2017

 

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.