ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Milli Birlik ve Kahramanlık” Konulu Kitap Okuma Yarışması Yapıldı.

Milli Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğünün; “Kitap Okumayı sevdirerek okuma kültürünün ve kitap okuma alışkanlığının geliştirilmesi, milli, manevi ve evrensel değerlere duyarlılığın artırılması, serbest zamanların yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, okuma, okuduğunu anlama, yorumlayabilme duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin geliştirilmesi amacı ile “Milli Birlik ve Kahramanlık” konulu bir kitap okuma yarışması düzenlemiştir.
“Milli Birlik ve Kahramanlık” Konulu Kitap Okuma Yarışması Yapıldı.

“Milli Birlik ve Kahramanlık" Konulu Kitap Okuma Yarışmasında öğrenciler, önce okullarında sınava girmişler ve birinci olan öğrenciler ilçe genelinde düzenlenen yarışmada ilçe birinciliği için yarışmıştır. İlçe birincisi olan öğrenci Antalya’da yapılacak olan il düzeyindeki sınavda ilçemizi temsil edecektir.

Okullarında birinci olan öğrenciler 03.04.2017 Pazartesi günü saat 13.00’te Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi’nde yarışmaya katılmışlar ve ardından saat 15.00’te yarışmanın sonuçlanmasıyla birlikte yarışmaya katılan öğrencilere yönelik ödül töreni düzenlenmiştir.

Ödül Törenine Kumluca Kaymakamı Dr.Polat Kara, Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürleri, okul müdürleri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin programda yaptığı konuşmada; Kumluca’da düzenlenen yarışma ile öğrencilerimizde Milli, manevi ve evrensel değerlere duyarlılığın arttırılması hedeflendi. Aynı zamanda öğrencilerimizin serbest zamanlarının yararlı ve etkili olarak değerlendirilmesi, kelime dağarcığını zenginleştirerek okuyan, okuduğunu anlayan, yorumlayabilen, duygu ve düşüncelerini ifade edebilme becerilerinin geliştirilmesi amaçlandığı belirtmiştir. Buna göre de öğrencilerimiz, İl Milli Eğitim Müdürlüğünce 100 Temel Eser listesinden belirlenen Yahya Kemal Beyatlı’nın “Kendi Gök Kubbemiz” adlı eser ile Tarık Buğra’nın “Küçük Ağa” adlı eserlerinden İlçe komisyonu tarafından hazırlanan sorulardan sınava alındığını ifade etmiştir.

Yarışma sonucunda liselerimizde yapılan sınavda birinci olan tüm okul katılımcılara ve ilçe birincisi olan Havva Sedat Avcıoğlu  Fen Lisesi öğrencisi Anıl Yasin Aydemir’e müdürlüğümüzce hazırlanan hediyeler takdim edilmiştir. Anıl Yasin Aydemir’in hediyesini Kumluca Kaymakamı Dr. Polat Kara takdim etti.


Okullarında Birinci Olup Sınava Giren öğrenciler;

1-Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi                                            Ömer Lütfi ÜLKER

2-Kumluca Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi                                     Gül Bahar GÖKTÜRK

3-Havva Sedat Avcıoğlu  Fen Lisesi                                                Anıl Yasin AYDEMİR

4-Kumluca Anadolu Lisesi                                                               Bahar OĞURLU

5-Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi                                 Berna Azime YALÇIN

6-Mavikent Mustafa Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesi                      Ayşe GÖKYAR

7-Kumluca Mesleki ve Teknik Eğitim Merkezi                                Büşra ŞENTÜRK

8-Farabi Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi                     Huriye SARIKAYA

9-Kumluca Spor Lisesi                                               Şöhret Nihal KILINÇ

10-Kumluca Gül Çetin Kaur Anadolu Lisesi                     Maşallah NARİN

11-Özel Kumluca Sınav Anadolu Lisesi                           Receb Refik BULGAN

12-Kumluca Beykonak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi      Zeynep KÜPKÜP

 13-Kumluca Sosyal Bilimler Lisesi                                  Gizem SAYIN

05-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-201705-04-2017

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.