ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Müdürlüğümüze Bağlı Yemek Hizmeti Veren Anaokulu, Öğretmenevi ve Pansiyonlara Yönelik "Menü Planlama Eğitimi" Düzenledi.

Müdürlüğümüze Bağlı Yemek Hizmeti Veren Anaokulu, Öğretmenevi ve Pansiyonlara Yönelik "Menü Planlama Eğitimi" Düzenledi.

Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketi Yaşam Programı kapsamında Antalya Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nde görevli Diyetisyenler Ümmü Hocaoğlu ve Gamze Karakaya tarafından anaokullarında “Menü Planlama Eğitimi” düzenlenmiştir.

Eğitim görevlileri tarafından başta anaokulu olmak üzere öğrencilere yemek hizmeti veren tüm okulların rehber öğretmenler ve menü planlamada görevli kişiler ile pansiyonlar ve öğretmenevinde görevli ilgili kişiler de bu eğitim programına dâhil edilmiştir. 18.11.2016 Cuma günü saat 10.00’da Kumluca Atatürk İlk/Ortaokulu Konferans Salonu’nda gerçekleştirilen eğitim oldukça verimli geçmiştir.

Resmi Gazetede ve Başbakanlık Genelgesi olarak yayımlanan Türkiye Sağlıklı Beslenme ve Hareketli Hayat Programının “Okullarda Obezite ile Mücadelede Yeterli ve Dengeli Beslenme ve Düzenli Fiziksel Aktivite Alışkanlığının Kazandırılması” başlığı kapsamında “Çocukluk adölesan döneminde yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanması için temel besin gruplarında yer alan besinlerin tüketiminin özendirilmesine yönelik beslenme programlarının yürütülmesi, beslenme hizmetlerinin periyodik olarak denetlenmesinin sağlanması” aktivitesi yer almaktadır. Bu kapsamda düzenlenen Menü Planlama Eğitimleri Antalya Valiliği Halk Sağlığı İl Müdürlüğü tarafından planlanmıştır.

Ayrıca aynı gün saat 14.00’te de aynı eğitim, Antalya Halk Sağlığı İl Müdürlüğü’nde görevli Diyetisyenler tarafından Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi (Turizm) Yiyecek İçecek Hizmetleri alanında öğrenim gören 10.11.ve 12. sınıf öğrencilerine yönelik olarak Kumluca Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Uygulama Oteli Konferans Salonu’nda düzenlenmiştir.