ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğrencilere Tercih Danışmanlığı Hizmeti Başladı.

    Lise ve Üniversite tercihi yapacak öğrenciler için kurulan Tercih Merkezleri Hizmet Vermeye Başladı.
Öğrencilere Tercih Danışmanlığı Hizmeti Başladı.

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce Ortaokullarımızda 8. Sınıfı tamamlayan öğrencilerimize Ortak Sınav Sonuçlarına göre ve Lise son sınıfı tamamlayan öğrencilerimize LYS - YGS sonuçları doğrultusunda bir üst eğitim programlarına yerleşmesinde gerekli yönlendirme ve danışmanlık hizmetlerini sunmak amacıyla, Kumluca Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinesinde İlçemiz genelinde Rehberlik öğretmenlerinden oluşan Tercih Danışmanlığı komisyonları oluşturulmuştur.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Girgin konuya ilişkin yaptığı açıklamada, öğrenci ve velilerimize tercihleri noktasında destek olabilmek ve tercihlerini doğru yapabilmelerini sağlamak amacıyla kurduğumuz ve hizmet sunmaya başlayan rehberlik merkezlerimiz müdürlüğümüze bağlı Kumluca Rehberlik ve Araştırma Merkezi koordinesinde çalışmalarını yürütmektedir. Bu komisyonlar ortaokul ve lise kademesindeki okullarımızın bünyesinde de bulunmakta olup (10 ortaöğretim kurumu 13 ortaokul binasında komisyonlarımız tercih danışmanlığı hizmeti verilmektedir. Her komisyon okul müdürü, müdür yardımcısı ve rehber öğretmenden oluşmaktadır.) Öğretmenevinde, Rehberlik Araştırma Merkezinde ve Kumluca Belediyesi’nde de danışmanlık hizmeti vermektedir. Ayrıca Kumluca Belediyesi de imzalamış olduğumuz protokol kapsamında mezun grubu öğrencilere KUMBEK kapsamında tercih danışmanlığı hizmeti vermektedir, dedi. Girgin, Öğrenci ve velilerimizin tercih yapmadan önce tercih merkezlerini ziyaret etmelerini önemsediklerini, tüm öğrencilere başarılar ve hayırlı sonuçlar dilediğini ifade etti.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya da bu yıl Kumluca Belediyesi olarak üniversite tercihi yapacak öğrencilere yönelik olarak doğru tercih, doğru meslek seçimi konularında yardımcı olduklarını söyledi. Her yıl binlerce öğrencinin doğru tercih yapamadıkları için ya istedikleri üniversiteyi yerleşemediklerini, ya da istedikleri mesleğe sahip olamadıklarına dikkat çeken Başkan Çetinkaya, KUMBEK kapsamında Kumluca Belediyesi bünyesinde oluşturulan “Üniversite Tercih Merkezi’ne” öğrencilerimizin yoğun ilgisi olduğunu söyleyerek “İnşallah tüm öğrencilerimize doğru üniversite, doğru meslek seçme konusunda yardımcı olabiliriz.” dedi.

18-07-201718-07-201718-07-201718-07-2017