ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

ÖĞRENCİLERİMİZİN OKULA UYUM HAFTASI BAŞLADI.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin Uyum Haftası kapsamında ilçemizde yer alan Anaokulları ve İlkokullarını ziyaret etti.
ÖĞRENCİLERİMİZİN OKULA UYUM HAFTASI BAŞLADI.

Aileler de okulla yeni tanışmanın endişesini yaşayan çocuklarıyla birlikte sınıflara girmişlerdir. Öğrencilerin heyecanını paylaşmak ve yeni eğitim öğretim yılı başında göreve başlayan öğretmenlere temennilerde bulunmak üzere İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin öğrencilerimizi ve öğretmenlerimizi sınıflarında ziyaret etmişlerdir.

Millî Eğitim Bakanlığı’nın minik öğrencilerin okula alışmalarını kolaylaştırmak amacıyla daha önce uygulamaya koyduğu “Uyum Programı’’, 2017–2018 eğitim öğretim yılı başlamadan 11–15 Eylül tarihleri arasında yapılacaktır. Buna göre müdürlüğümüze bağlı anaokulu ve ilkokullarımızda öğrencilerimiz kayıtlı bulundukları okullarda 11 Eylül 2017 sabahı itibariyle sınıflarında yerlerini almışlardır.

 

İlköğretime bağlı ana sınıflara yeni başlayacak öğrenciler için hazırlanan uyum programı çerçevesinde hafta boyunca okul müdürleri, velilere bu uygulamanın amaçlarını, yararlarını anlatacak. Daha sonra okullar, velilere ve çocuklara tanıtılacak ve onlara sınıfta uyulacak basit kurallar anlatılacaktır. İlköğretime yeni başlayacak öğrencilere uygulanacak programda ise öğrencilerin keyif alacakları sınıf için oyunlar düzenlenecek, boyama ve çizme faaliyetleri ile kesme yapıştırma çalışmaları yapılacak. Müzikli oyunlar ve şarkılarla kitap okuma saatleri düzenlenecek. Öğrenciler için bu programda okula, arkadaşlarına, öğretmenine, öğretim faaliyetlerine uyumunu kolaylaştıracak faaliyetler de yapılacak.18 Eylül 2017 tarihi itibariyle de tüm öğrencilerimiz için okullarımızda eğitim öğretim faaliyetleri başlayacaktır.