ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri Kumluca’da Başladı.

Milli Eğitim Bakanlığı, Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nce; nitelikli ve kaliteli bireylerden oluşacak bir toplumun inşasında önemli bir görev ifa eden öğretmenlerimizin daha mutlu ve üretken olmalarını sağlamak, mesleki ve entelektüel anlamda gelişimlerine katkı vermek amacıyla 10 Temmuz - 04 Ağustos 2018 tarihlerinde planlanan Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri´nin Antalya etabı Kumluca´da başladı.
Öğretmen Yaz Eğitim Etkinlikleri Kumluca’da Başladı.

Öğretmen Okuma Etkinliklerinde Kur´an Tilâveti ve Tashih-i Huruf, Arapça Dil Etkinlikleri, Hafızlık Pekiştirme, Fıkıh Okumaları, Hadis Okumaları, Tefsir Okumaları, Bilim ve Medeniyet Tarihi Okumaları, Edebiyat Okumaları, Felsefe ve Hikmet Okumaları, Fikir ve Hareket Öncüleri Okumaları, Gönül Coğrafyası Okumaları, Maarif Okumaları, Sanat ve Kültür Okumaları ve Yöneticilik Sanatı Okumaları gibi farklı alanlarda ilmî, manevî, edebî, kültürel, sanatsal ve meslekî gelişim okuma programları; seminer, konferans ve söyleşiler; sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklerle zenginleştirilmiş programlar uygulanmaktadır. 

Okuma Etkinlikleri Çanakkale, Kastamonu, İzmir, İstanbul, Antalya, Kocaeli ve Rize illerindeki 9 etkinlik merkezinde ve 14 farklı alanda gerçekleştirilecektir. 

Bu kapsamda müdürlüğümüze bağlı Kumluca Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürlüğü’nde düzenlenen eğitim programında ilk grupta 84 kişi katılım sağlamış olup programda Yöneticilik Sanatı Okumaları ile Felsefe ve Hikmet Okumaları yapılacaktır. 10-22 Temmuz tarihleri arasında ilk grup öğretmenler eğitim alacak olup ikinci grup 22 Temmuz’dan sonra katılım sağlayacaktır.

Eğitim programının açılışına Bakanlığımız Din Öğretimi Genel Müdürlüğü’nde Şube Müdürü olarak görevli Hüseyin Demirbaş, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin ve Şube Müdürü Yalçın Seyran katılım sağlamıştır. 

Genel Müdürlüğümüz, Milli Eğitimimizin amaçları doğrultusunda ve ilgili mevzuat çerçevesinde; çeşitli mesleki, sosyal, kültürel, sanatsal, sportif ve bilimsel etkinlikler gerçekleştirilerek öğrencilerimizi okula, mesleğe ve hayata hazırlamak, Anadolu imam hatip liseleri ve imam hatip ortaokullarında görev yapan, İHL Meslek Dersleri, Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi, Arapça, İngilizce ve diğer branş öğretmenleri ile temel eğitim ve ortaöğretim kurumlarında görev yapan Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmenlerimizin alan bilgisi ve öğretimi konusunda, mesleki gelişimlerine katkı sağlamak amacıyla Türkiye Diyanet Vakfı ile yapılan protokol ve işbirliği çerçevesinde 2006 yılından itibaren öğrenci ve öğretmenlerimize yönelik ´´Yaz Eğitim Etkinlikleri´´ gerçekleştirilmektedir. 

Bu bağlamda, Milli Eğitim amaçlarını her yerde ve her fırsatta gerçekleştirmeye çalışmak, öğrenci ve öğretmenlerimizin gelişimlerine çok yönlü katkıda bulunmak, yaz aylarında okul dersliklerinin, pansiyonlarının, kütüphanelerinin, bilgi teknolojileri sınıflarının, çok amaçlı salonlarının, spor salonlarının öğrenciler ve öğretmenler için birer ´´hayat boyu öğrenme merkezi´´ne, eğlenme ve dinlenme aktivitelerine imkân veren ´´yaşayan güvenli alanlar´´ haline dönüştürülmesi amaçlanmaktadır. 

10-07-201810-07-201810-07-201810-07-201810-07-201810-07-2018

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.