ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Aile Birlikleri Bilgilendirme Eğitim Programı Toplantısı Yapıldı.

İlçemiz okul ve kurumlarının Okul Aile Birliklerine rehberlik etmek ve ilgili konularda bilgilendirmelerde bulunmak üzere 15 Aralık 2016 Perşembe günü saat 10.00’da Sultan Alparslan İlkokulu Konferans Salonu’nda İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzce bir toplantı yapılmıştır.
Okul Aile Birlikleri Bilgilendirme Eğitim Programı Toplantısı Yapıldı.

Toplantıya, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürü Habib İlaslan ile okul ve kurum müdürlerimiz, Okul Aile Birliği Başkanları ve Yönetimleri katılmışlardır.

Düzenlenen toplantıda, Okul Aile Birliği mevzuatı ve uygulamaları ile ilgili bilgiler verildi. İş ve işlemlerin eksiksiz yürütülmesi, uygulama birliğinin sağlanması amacıyla, yönetmeliğin bazı maddelerine ait uyulması gereken usul ve esaslar anlatıldı.

Toplantının açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, "Biz bütün bu faaliyetlerimizi çocuklarımızın geleceğini kurtarmak için yapıyoruz. Eğer okul aile birliklerimiz, derneklerimiz öğrencilere hizmet etmiyorsa, onlara dokunmuyor ve bir yerden bir yere taşımıyorsa, şuan fazlaca acısını yaşadığımız ahlaki ve bağımlılık problemlerinden aşama aşama uzaklaştırmıyorsa ve buna hizmet etmeyecekse emin olun bu temsillerin hiçbir kıymeti yoktur. Bütün bu varlığımızın temel sebebi çocuklarımızdır, öğrencilerimizdir.Eğitimin en önemli paydaşı okul aile birlikleridir. Bu yüzden hazırlıklarımızı buna göre yapalım. Biz yapacağınız her çalışmada sonuna kadar yanınızdayız. Sizin varlığınız, okul aile birliklerinin bu anlamadaki gücü aslında bizim gücümüzdür. Aslında ailelerin ve velilerin gücüdür. Bu anlamda çok merkezi bir görev yapıyorsunuz. O yüzden öncelikle çocuk odaklı, öğrenci merkezli sorunları öncelememiz gerekir.” Dedi.

Ayrıca Muratpaşa İlçesinde görevli Okul Aile Birlikleri İl Koordinatörü aynı zamanda Dumlupınar Ortaokulu Müdürü Ahmet Kartöz de Okul Aile Birlikleri ile ilgili Uygulamaları Tanıtmak üzere bir sunum yapmıştır.

Okul Aile Birliği başkanlarının söz alarak konuştuğu ve problemlerini dile getirdiği toplantı, soru cevap bölümü ve ardından dilek ve temennilerle son buldu.

15-12-201615-12-201615-12-201615-12-201615-12-2016

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.