ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Kantinlerine Gıda Denetimi

Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, okul kantinlerine yönelik denetim gerçekleştirdi.
Okul Kantinlerine Gıda Denetimi

Kumluca genelinde sürdürülen denetimlerde, kantinlerin ilgili kanun ve yönetmeliklere uygunluğu, genel hijyeni ve çalışma şartlarına bakıldığı bildirildi.

Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince yapılan denetimlerde, okul kantinlerinin çalışma ruhsatları, çalışanların hijyen belgesi, kantinlerde satılması yasak ürünler, satılan ürünlerin son kullanma tarihleri, fiyat etiketleri kontrol edildi.

Kumluca Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya, öğrencilerin sağlığı başta olmak üzere genel Halk sağlığı açısından Zabıta ekiplerinin rutin denetimlerinin sürdürdüklerini söyledi. Çetinkaya, “Okul kantinleri doğrudan gıda temin edilen yerler. Bu konuda öğrencilerimizi sağlıksız ortamlardan alışveriş yapmalarını engellemek ve herhangi bir olumsuzluğa sebebiyet vermemek için denetimlerimiz aralıksız sürdürülüyor” dedi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin de  Bakanlığımızın Okul Kantinlerinde Satılacak Gıdalar ve Eğitim Kurumlarındaki Gıda İşletmelerinin Hijyen Yönünden Denetlenmesine ilişkin yasal mevzuatlar gereği gerekli denetimlere ek olarak Belediyemiz de öğrencilerimize sunulan kantin hizmetinin sağlıklı ve temiz ortamlarda yapılmasını sağlamaya yönelik denetimler yapmakta. Kendilerine çok teşekkür ediyoruz. Böylelikle okul ortamlarında öğrencilerimizin güvenilir gıdalarla beslenmelerine kurumlar düzeyinde son derece özen gösteriyoruz.Ayrıca okul ziyaretlerimizde sık sık işletmecilere temizlik, hijyen ve gıda güvenliği konularına dikkat edilmesi noktasında uyarılarda bulunuyoruz, dedi.

 

Yapılan denetimlerinin sonunda Kumluca Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekiplerince bazı işletmelere eksiklerinin giderilmesi konusunda uyarı yapıldığı bildirildi.

25-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-201725-05-2017