ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Müdürlerine "Soruşturma Teknikleri" Kursu Düzenlendi.

Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne bağlı Maarif Müfettişleri tarafından Kumluca’da Okul Müdürlerine “Soruşturma Teknikleri” Kursu düzenlendi.    
Okul Müdürlerine "Soruşturma Teknikleri" Kursu Düzenlendi.

Mimar Sinan Ortaokulu Konferans salonunda düzenlenen seminerde, Antalya İl Milli Eğitim Müdürlüğü´nde görevli Müfettiş İlhami Pekşen, soruşturma teknikleri ve inceleme soruşturma konularına değindi. 23–27 Ekim 2017 tarihlerini kapsayan Soruşturma Teknikleri Kursu’na Kumluca’da okullarda görevli tüm okul müdürlerinin katılım sağlayacağı bildirildi.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, kursun açılış konuşmasında, eğitimde disiplin cezasının amacının kamu kurum ve kuruluşlarında çalışan kamu görevlileri ve hizmetlilerinin, görevlerini yetki ve sorumlulukları dâhilinde yerine getirmelerini sağlamak, bu görevlilerin çalışma düzeni için sağlanan koşulları ve çalışma düzeninin bozucu eylemlerde bulunanları önlemeye çalışmak olduğunu ifade etmiş, tüm okul müdürlerine başarılı bir eğitim olması temennisinde bulunmuştur.

Kurs süresince Maarif Müfettişleri tarafından okul müdürlerine yaptığı sunumlarda disiplin cezasının, hizmet ve memur statüsü hükümlerine aykırı hareket edenleri zorlayıcı idari yaptırımlar olmakla birlikte, diğer kamu görevlilerine örnek oluşturma, ibret alma ve caydırıcı nitelikli amaca yönelik olduğu vurgulandı.

Seminerde katılımcılara ön inceleme raporunda dikkat edilmesi gerekilen konular hakkında da bilgiler verildi. 

23-10-201723-10-201723-10-201723-10-201723-10-2017