ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öğrenci Meclis Başkanları İl Temsilciliği İçin Yarıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında ilçemiz okullarında yapılan seçimler sonucu Okul Meclis Başkanı ilan edilen öğrencilerimiz, İl Öğrenci Meclisinde ilçemizi temsil etmek amacıyla 03.11.2017 Cuma günü saat:10.00´da Atatürk İlk/Ortaokulu Konferans Salonu’nda İlçe Temsilciliği Seçimi için bir araya geldi.
Okul Öğrenci Meclis Başkanları İl Temsilciliği İçin Yarıştı.

İlçe Temsilciliği Seçiminde, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürü Yalçın Seyran, İlçemiz okullarından sorumlu idareci ya da öğretmenler ile okul meclis başkanı olan öğrenciler hazır bulunmuştur.

Sandık Kurulu’nun öğrencilerden oluştuğu seçim işlemleri saygı duruşu ve İstiklal Marşı ve yapılan açılış konuşmalarının ardından başlatılmış ve İlçe temsilciliği için adaylar belirlenerek aday olan okul meclis başkanları ilçe temsilciliği için kendilerine ayrılan beşer dakikalık konuşmalarla propaganda sürecini tamamlamışlardır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, yaptığı açılış konuşmasında; “Oldukça önemli bir konu olan Demokrasi Bilincinin siz değerli öğrencilerimiz tarafından benimsenmesi, geleceğin büyükleri olan sizlere sunulmuş önemli bir derstir. Yaşamış olduğumuz 15 Temmuz Darbe Girişimi ile demokrasiye sahip çıkmanın önemi bir kez daha ortaya çıkmıştır. Bu doğrultuda seçimin tüm öğrencilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Daha sonra da seçim işlemleri başlamıştır. Oyların sayılmasının ardından ilçe temsilciliği için sırasıyla en fazla oy alan öğrenciler, MAvikent Mustafa Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesi Temsilcisi Kadir DURAKOĞLU (1.),  Havva Sedat Avcıoğlu Fen Lisesi Öğrenci Temsilcisi Yıldırım Beyazit GÜNAY (2.) ve Atatürk Ortaokulu Öğrenci Temsilcisi Beyza ÖZER (3.) olmuştur. Seçimin ardından teşekkür konuşmalarını yapan temsilciler eğitim öğretimde öğrencilerin birlik olmaları yönünde çağrıda bulunmuşlardır. Yapılan seçim toplu fotoğraf çekimiyle sona ermiştir.

 

Yürütülmekte olan Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

07-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-201707-11-2017