ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öğrenci Meclis Başkanları İl Temsilciliği İçin Yarıştı.

Okul Öğrenci Meclis Başkanları İl Temsilciliği İçin Yarıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında ilçemiz okullarında yapılan seçimler sonucu Okul Meclis Başkanı ilan edilen öğrencilerimiz, İl Öğrenci Meclisinde ilçemizi temsil etmek amacıyla 09.11.2018 Cuma günü saat:10.00´da Atatürk İlk/Ortaokulu Konferans Salonu’nda İlçe Temsilciliği Seçimi için bir araya geldi. 

İlçe Temsilciliği Seçiminde, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlhami Kotan, İlçemiz okullarından sorumlu idareci ya da öğretmenler ile okul meclis başkanı olan öğrenciler hazır bulunmuştur. 

Sandık Kurulu’nun öğrencilerden oluştuğu seçim işlemleri Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ve yapılan açılış konuşmalarının ardından başlatılmış ve İlçe temsilciliği için adaylar belirlenerek aday olan okul meclis başkanları ilçe temsilciliği için kendilerine ayrılan beşer dakikalık konuşmalarla propaganda sürecini tamamlamışlardır. 

İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü İlhami Kotan, yaptığı açılış konuşmasında; “Oldukça önemli bir konu olan Demokrasi Bilincinin siz değerli öğrencilerimiz tarafından benimsenmesi, geleceğin büyükleri olan sizlere sunulmuş önemli bir derstir. İlk üç sırayı elde eden öğrencilerin isimlerinin Antalya Milli Eğitim Müdürlüğü´ne bildirileceğini ve Antalya merkez ve ilçelerde yapılan seçimler sonucunda oluşan öğrenci meclisinin de Antalya öğrenci temsilcisini seçeceğini söyledi. Bu doğrultuda seçimin tüm öğrencilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” Dedi.

Daha sonra da seçim işlemleri başlamıştır. Oyların sayılmasının ardından ilçe temsilciliği için sırasıyla en fazla oy alan öğrenciler, Kumluca Gül Çetin Kaur Anadolu Lisesi Temsilcisi Ömer CANLI (1.),  Sosyal Bilimler Lisesi Öğrenci Temsilcisi Ayşe DEĞİRMENCİ (2.) ve Atatürk Ortaokulu Öğrenci Temsilcisi Azra Su KOCAKAHYA ve Mavikent Anadolu Lisesi Öğrenci Temsilcisi Gürkan TUTGUN (3.) olmuştur. 3. olan öğrenciler arasında yapılan kura çekilme işlemi sonrasında Mavikent Anadolu Lisesi Öğrenci Temsilcisi Gürkan TUTGUN olarak ilan edilmiştir.  Seçimin ardından teşekkür konuşmalarını yapan temsilciler eğitim öğretimde öğrencilerin birlik olmaları yönünde çağrıda bulunmuşlardır. Yapılan seçim toplu fotoğraf çekimiyle sona ermiştir. 

Yürütülmekte olan Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

09-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-201809-11-2018

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.