ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okul Öğrenci Meclis Başkanları İl Temsilciliği İçin Yarıştı.

Milli Eğitim Bakanlığı Talim Terbiye Kurulu Başkanlığı’nın Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi kapsamında ilçemiz okullarında yapılan seçimler sonucu Okul Meclis Başkanı ilan edilen öğrencilerimiz, İl Öğrenci Meclisinde ilçemizi temsil etmek amacıyla  26.10.2016 Çerşamba günü saat:10.00´da Kumluca Mimar Sinan Orta Okulu Konferans Salonu’nda İlçe Temsilciliği Seçimi için bir araya geldi.
Okul Öğrenci Meclis Başkanları İl Temsilciliği İçin Yarıştı.

İlçe Temsilciliği Seçiminde, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürü Yalçın Seyran, İlçemiz okullarından sorumlu idareci ya da öğretmenler ile okul meclis başkanı olan öğrenciler hazır bulunmuştur. 

Sandık Kurulu için Mavikent Mustafa Ayşe Acarbulut Anadolu Lisesi Öğrenci Temsilcisi Kadir Durakoğlu,Beykonak Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğrenci Temsilcisi Nuriye Aslantaş ile Ziya Gökalp YBO Öğrenci Temsilcisi Süleyman Kaan Topdemir gönüllü olarak görev almışlardır.

Seçim işlemleri saygı duruşu ve istiklal marşı ve yapılan açılış konuşmalarının ardından başlatılmış ve İlçe temsilciliği için adaylar belirlenerek aday olan okul meclis başkanları ilçe temsilciliği için kendilerine ayrılan 5’er dakikalık konuşmalarla propaganda sürecini tamamlamışlardır.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, yaptığı açılış konuşmasında; “Oldukça önemli bir konu olan Demokrasi Bilincinin siz değerli öğrencilerimiz tarafından benimsenmesi, geleceğin büyükleri olan sizlere sunulmuş önemli bir derstir. Yakın zamanda yaşamış olduğumuz 15 Temmuz Darbe Girişimi ile hainlerin demokrasimize olan müdahalelerine şahitlik etmiş bulunmaktayız. Seçimle iş başına gelenlerin yine seçimle gideceğini halkımız tüm dünyaya örnek olabilecek bir dersle göstermiştir. Bu nedenle demokrasiye sahip çıkmanın önemi bir kez daha önemi ortaya çıkmıştır. Sözlerimi tamamlarken bu seçimin tüm öğrencilerimize ve ilçemize hayırlı olmasını diliyorum.” dedi.

Daha sonra da seçim işlemleri başlamıştır. Oyların sayılmasının ardından ilçe temsilciliği için sırasıyla en fazla oy alan öğrenciler, Özel Kumluca Temel Lisesi Öğrenci Temsilcisi Emirhan Bilek(1.), Kumluca Sosyal Bilimler Lisesi Öğrenci Temsilcisi Samet Atalay(2.) ile Özel Sınav İlk/Orta Okulu Öğrenci Temsilcisi Ozan Aydın(3.) ve Beykonak Sevim Öner İlkokulu Öğrenci Temsilcisi Ferat Demiröz(3.) olmuştur. Seçimin ardından teşekkür konuşmalarını yapan temsilciler eğitim öğretimde öğrencilerin birlik olmaları yönünde çağrıda bulunmuşlardır. Yapılan seçim toplu fotoğraf çekimiyle sona ermiştir.

Yürütülmekte olan Demokrasi Eğitimi ve Okul Meclisleri Projesi Cumhuriyetimizin demokrasi ile güçlendirilmesi; öğrencilerimizde yerleşik bir demokrasi kültürünün oluşturulması, hoş görü ve çoğulculuk bilincinin geliştirilmesi, kendi kültürünü özümsemiş, millî ve manevî değerlere bağlı, evrensel değerleri benimseyen nesillerin yetiştirilmesi; öğrencilere seçme, seçilme ve oy kullanma kültürünün kazandırılması; katılımcı olma, iletişim kurabilme, demokratik liderliği benimseyebilme ve kamuoyu oluşturabilme becerilerinin kazandırılması amaçlanmaktadır.

26-10-201626-10-201626-10-201626-10-201626-10-201631-10-201631-10-201631-10-201631-10-201631-10-201631-10-2016