ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Okuma-Yazma Seferberliği İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı Tamamlandı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın ülke genelinde başlattığı okuma yazma seferberliği, Kumluca’da de hayata geçirildi. Çalışma kapsamında kentte okuma-yazma bilmeyenler için kurslar açılacak
Okuma-Yazma Seferberliği İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı Tamamlandı.

Millî Eğitim Bakanlığınca, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan tarafından başlatılan Okuryazarlık Seferberliği´ne ilişkin İlçe Yürütme Kurulu Toplantısı Atatürk İlk/Ortaokulu toplantı salonunda 26 Şubat Pazartesi günü saat 09.30’da yapıldı. Toplantıya İlçe Kaymakamı Hakkı Uzun, İlçe Müftüsü Hacı Kahraman, İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Mehmet Ali Girgin, Şube Müdürümüz Yalçın Seyran, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, ile Resmi ve Özel Okul/Kurum Müdürleri, Mahalle Muhtarları katılım sağlamışlardır.

Kurslar, 5 Mart´ta başlatılacak ve en geç 11 Mayıs´ta tamamlanacak. Seferberlik kapsamında açılacak okuma yazma kurslarında görev alan öğretmenlerin ücretleri Millî Eğitim Bakanlığı Yönetici ve Öğretmenlerin Ders ve Ek Ders Saatlerine İlişkin Karara göre ödenecek. Birinci kademe okuma yazma kurslarını başarıyla bitirenlere törenle "Okur Yazarlık Belgesi" verilecek.

Okuma yazma kurslarına katılmakta ve devam etmekte zorluk yaşayanların önündeki engelleri kaldırmaya yönelik kampanyaya destek veren kurum, kuruluşlar ve gönüllüler ile mahallinde çözüm üretilmesi sağlanacak. Seferberlik kapsamında okuma yazma bilmeyen vatandaşların birinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına katılmaları sağlanarak okuryazar hale getirilmesi ve ilkokul düzeyinde öğrenim görmelerini sağlayacak ikinci kademe yetişkin okuma yazma kurslarına yönlendirilmeleri amaçlanmaktadır.

02-03-201802-03-201802-03-2018