ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

“Önce Kendimiz, Sonra Hepimiz İçin” Projesi İle Çocuklara Uygulamalı Trafik Eğitimi Devam Ediyor…

“Önce Kendimiz, Sonra Hepimiz İçin” Projesi İle Çocuklara Uygulamalı Trafik Eğitimi Devam Ediyor…

Kumluca İlçe Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği tarafından hazırlanan ve yürütülen, Kaymakamlık, Belediye Başkanlığı ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de proje paydaşı olarak destek verdiği İçişleri Bakanlığının başlattığı “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kampanyası dahilinde “Önce Kendimiz, Sonra Hepimiz İçin” Projesi tüm hızıyla devam ediyor. 

Ekim ayında başlayan proje sayesinde şu ana kadar yaklaşık 1000 anasınıfı ve 1. Sınıf öğrencisine eğitim verildiği bildirildi. 

Kumluca İlçe Emniyet Müdürü Cemil Doğan; Proje ile “Ağaç yaş iken eğilir” atasözü ilke alınarak toplumumuzda trafik kurallarına uyan, trafikte saygıyı esas alan, kendisinin ve trafikteki insanların haklarına dikkat eden, saygılı, hoşgörülü bireyler yetiştirilmesi ve toplumsal bilinç oluşturma öngörülmektedir. Bu proje sonunda öğrencilerin ve sürücülerin çevrelerindeki insanlara karşı duyarlılıklarının yükselmesi, trafik kurallarına uymanın önemi ve trafikte saygının daha çok farkına varılması beklenmektedir. Verilen eğitimler sonunda minik öğrencilerimizin şoför koltuğunda oturan anne ve babalarını kurallara uymaları konusunda uyarmaları amaçlanmaktadır. Minik öğrencilerimize uygulamalı eğitimler verilerek, Trafik kuralları konusunda bilinçli bir nesil yetiştirilmesi hedeflenmektedir. Proje çalışmalarımız devam etmektedir, dedi.

 

22-04-201922-04-201922-04-201922-04-2019