ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

"Gençlerden Ecdada Mektup 1919" Yarışmasında İlk Üç Kumluca’nın

Milli mücadelenin 100. yılı etkinlikleri kapsamına düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup 1919" yarışmasında Kumlucalı öğrenciler ilk üçe girdi.  
"Gençlerden Ecdada Mektup 1919" Yarışmasında İlk Üç Kumluca’nın

Gençlik ve Spor Bakanlığınca daha önce "Çanakkale ve Sarıkamış´ın 100. Yılında 100 Bin Mektup" sloganıyla "Gençlerden Ecdada Mektup" adıyla düzenlenen yarışma bu kez Gençlerden Ecdada Mektup 1919’için düzenlendi. Milli mücadelenin 100. yılı etkinlikleri kapsamına düzenlenen "Gençlerden Ecdada Mektup 1919" yarışmasının Antalya ayağı tamamlandı. Yarışmaya Kumluca’dan bin, Antalya genelinde ise yaklaşık 20 bin mektup katıldı. 13-17 yaş kategorisinde binlerce mektup arasından Kumluca Havva Sedat Avcıoglu Fen Lisesinden Sude Naz Acar birinci, Kumluca Sosyal Bilimler Lisesi’nden Destan Sara Aras ikinci, Kumluca Havva Sedat Avcıoglu Fen Lisesinden Zeynep Hilal Bodur ise Antalya üçüncüsü oldu. 

Bu vesileyle Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca, okul müdürleri ve öğrenciler İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin’i makamında ziyaret etti.Öğrencileri ve okul müdürlerini tebrik eden Sayın Girgin, başarılarından dolayı öğrencilerimize hediye takdiminde bulunmuştur. 

Ankara’daki yarışmada Kumlucalı öğrencilerin üç mektubu Antalya’yı temsil edecek. 

Kumluca Gençlik ve Spor İlçe Müdürü Erol Koca da açıklamada bulunarak, Antalya il genelinde 13–17 yaş kategorisinde ilk üç derecenin  Kumluca’dan çıkmasının mutluluğunu yaşadıklarını ifade etti.Ayrıca: "Bize büyük destek veren İlçe Milli Eğitim Müdürümüzü, Her üç öğrencimizin velilerini, öğretmen ve yöneticilerini tebrik ediyoruz. Antalya il genelinde binlerce mektubun içinden kızlarımızın mektupları birinci seçildi.  Seçilen bu mektuplar Ankara’da Antalya’yı temsil edecek. İnşallah Ankara’dan da derece alacağız." ifadelerinde bulundu.

19-04-201919-04-201919-04-201919-04-2019