ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Türk Kızılayı Kök Hücre Gönüllü Bağışçılığı Kampanyası İlçemizde başlıyor.

Türk Kızılayı Kök Hücre Gönüllü Bağışçılığı Kampanyası İlçemizde başlıyor.

Kızılay Batı Akdeniz Bölge Kan Merkezi Kök Hücre Gönüllü Verici Merkezi yetkililerinden Bağışçı Kazanım Sorumlusu Pınar Gümrükçüoğlu ve İdari Sekreter Şaban Taç, Kızılay Derneği Kumluca Şube Başkanı Nazif Uslu ile birlikte 08.11.2016 Salı günü İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin’i makamında ziyaret etmişlerdir.

Kampanya 2 Aralık 2016 tarihi itibariyle ilçemizde Cumhuriyet meydanında başlayacak olup daha sonra 15 Aralık itibariyle bilgilendirme seminerleri ile devam edecektir. Ziyaret esnasında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü, Belediye gibi paydaşlar işbirliğinde yürütülecek olan Kök Hücre Bağış Kampanyası hakkında görüşülmüş ve yapılacak olan hazırlık çalışmaları değerlendirilmiştir.

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, Türkiye’nin uygun ilik arayışında yurtdışına bağımlılığını ortadan kaldırmaya yönelik bu projede, gönüllü kök hücre bağışçılarına ulaşma hedeflenmektedir. Bu kapsamda biz içinde bulunduğumuz eğitim camiası olarak böyle hayırlı ve güzel bir işte paydaş olarak bulunmaktan son derece gururluyuz. Umarız ki bütün hastalarımıza şifa olabilecek uygun kök hücreler buluruz, şeklinde düşüncelerini belirtmiştir.

09-11-201609-11-2016