ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yaz Etkinlikleri Projesi Başladı.

Özel Gereksinimli Bireylerin ve Ailelerin toplumsal uyum becerilerinin artması ve onların sosyalleşmesine katkı sağlamak amacıyla planlanan Yaz Etkinlikleri Projesi kapsamında Kalekule’de açılış toplantısı ve kahvaltı etkinliği gerçekleştirildi. 
Yaz Etkinlikleri Projesi Başladı.

Projenin açılış toplantısına Kumluca Belediye Başkanı Yusuf Göven, İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Özel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Habib İlaslan, Okul ve Kurum Müdürleri, Kumluca Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Büro Amirliği’nde görevli polis memurları, aileler, öğrenciler ve Üniversitelerde öğrenim gören Kumlucalı gönüllü öğrenciler katılmıştır. 

Toplantının açılışında konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Mehmet Ali Girgin, Özel eğitim gereksinimi olan bireylerin, mümkün olan en erken dönemde, gereksinimlerine uygun eğitim ortamlarında, uygun yöntemler ve araçlar kullanılarak desteklenmesi, var olan kapasitelerini en üst seviyede kullanabilmeleri açısından önemlidir. Ayrıca bu bireylerin toplumca kendilerinden beklenen rol ve sorumluluklar ile gelişimsel görevlerini yerine getirebilmeleri, kendilerine en uygun özel eğitim hizmetlerinden yararlanabilmelerine bağlıdır. Bu kapsamda ilçemizde öğrencilerimizin en üst düzeyde öğrenim görmelerini sağlamak amacıyla her kademede ve türde eğitim ortamları oluşturmaya devam ediyoruz. Önümüzdeki eğitim öğretim yılı itibariyle Özel Gereksinimli öğrencilerimize hizmete sunulacak olan Kumluca Özel Eğitim Uygulama Merkezi 1. ve 2. Kademe okullarının ilçemizde açıldığını daha önceden de Sarıcasu Özel Eğitim Uygulama Merkezi’mizin de lise seviyesinde öğrencilerimizin hizmetine sunulduğunu ifade etmiştir. Bu proje, yaz döneminde öğrencilerimizin kaliteli zaman geçirmeleri için planlanmış eğitim sürecinde yaz döneminde de onlar için bir şeyler yapabilmenin sonucu olarak hayata geçmiştir.Projenin gerçekleşmesinde emeği geçen herkese teşekkürlerimi sunuyorum, dedi. 

Proje kapsamında özel gereksinimli öğrenciler için Kumluca Belediyesi, Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Kumluca Rehberlik ve Araştırma Merkezi işbirliğinde projede görevli gönüllü Üniversiteli öğrencilerin de katılımıyla kültürel, sportif ve sosyal etkinlikler düzenlenecek olup aileleriyle birlikte katılım sağlayabilecekleri geziler vb. etkinlikler de düzenlenerek öğrencilerimizin yaz dönemlerinde güzel ve eğitici etkinlikler katılımları sağlanacaktır.

26-07-201826-07-201826-07-201826-07-201826-07-201826-07-201826-07-201826-07-2018

Hükümet Konağı Kat 3 07350 Kumluca/ANTALYA - 02428871006, 02428871938, 02428871519

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.