ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

Yerli Malı Haftası’nda KUMBEK Öğrencileri Ziyaret Edildi.

Kumluca Belediyesi ve Müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa açılan üniversite sınavlarına hazırlık kursuna katılan öğrencilere, yerli malı sürprizi yapıldı. 
Yerli Malı Haftası’nda KUMBEK Öğrencileri Ziyaret Edildi.

Kumluca Belediyesi ve Müdürlüğümüze bağlı Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa açılan Kumluca Eğitim Kurumlarında (KUMBEK) üniversite sınavlarına hazırlık eğitimi gören öğrencilere, Halk Eğitim Merkezi Aşçılık ve Pastacılık Kursiyerleri tarafından hazırlanan yiyeceklerle, yerli malı sürprizi yapıldı. 

KUMBEK’te gerçekleştirilen yerli malı etkinliğine ilçe Kaymakamımız Sayın Dr. Polat Kara, Belediye Başkanı Sayın Hüsamettin Çetinkaya, AK Parti İlçe Başkanı Sayın Arif Yavuzer, Devlet Hastanesi Başhekimi Ayşegül Alkan, İlçe Milli Eğitim Şube Müdürümüz Yalçın Seyran, Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, Gençlik hizmetleri Spor İlçe Müdürü Erol Koca, kurum öğretmenleri ve öğrenciler katıldı.

Etkinlikte konuşan Kumluca Halk Eğitim Merkezi Müdürü Yusuf Tekdemir, 2016-2017 eğitim öğretim yılı başında Kumluca Belediyesi ile yaptıkları ortak protokolle, üniversite sınavlarına hazırlanan öğrenciler için kurs açtıklarını, şu anda sekiz ayrı şubede yaklaşık 200 civarında öğrencinin bu kurslara katıldığını söyledi.  Bugün de yerli malı haftası dolayısıyla, Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü aşçılık ve pastacılık kursiyerleri tarafından hazırlanan yiyecek ve içeceklerle KUMBEK’te eğitim gören öğrencilere sürpriz yapmak istediklerini ifade eden Tekdemir, bu sayede hem aşçılık ve pastacılık kursiyerlerinin yaptıkları ürünleri sergileme, hem de üniversite sınavlarına hazırlanan öğrencilerle hoşça vakit geçirmeyi arzuladıklarını belirtti.  Konuşmanın ardından Kaymakam Dr. Polat Kara, Belediye Başkanı Hüsamettin Çetinkaya ve diğer protokol üyeleri KUMBEK sınıflarını gezerek, öğrencilerle sohbet etti. Öğrencilerin eğitimleri hakkında bilgi alan protokol üyeleri, üniversite sınavlarında öğrencilerden başarı beklediklerini bildirdi. 
26-12-201626-12-201626-12-201626-12-201626-12-201626-12-2016