ANTALYA KUMLUCA İLÇE MİLLÎ EĞİTİM MÜDÜRLÜĞÜ

YGS’ye Girecek Öğrencilerimize Başarı Mesajı

İlçe Milli Eğitim Müdürümüz Sayın Mehmet Ali Girgin, 13 Mart 2017 Pazar Günü yapılacak Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) öncesinde bir mesaj yayınlayarak, sınava girecek tüm öğrencilerimize başarılar diledi
YGS’ye Girecek Öğrencilerimize Başarı Mesajı

Üniversiteye girişte birinci aşama olan Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS) 13 Mart Pazar günü yapılacak. Sınava ilçemizden katılacak tüm öğrencilerime başarılar diliyorum. 

13 Mart 2017 Pazar günü ülkemiz genelinde olduğu gibi ilk defa ilçemizde de yapılacak olan YGS’nin insan hayatının dönüm noktalarından biri olduğunun bilincindeyiz ancak bu sınav strese ve gerilime neden olmamalıdır. Geleceğimizi emanet edeceğimiz değerli öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inanıyoruz. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimizdir. 

Kıymetli öğrencilerimiz, biliyorum ki sizler elinizden gelenin en iyisini yapabilmek için hazırlandınız. Geriye kalan, başarının sizin elinizde olduğuna inanarak kendinize güvenmeniz ve sınava bu düşünce ile girmenizdir. Sınav esnasında ne kadar rahat olursanız, bilgi birikiminizi ve yorum gücünüzü daha rahat kullanırsınız. Başaracağınıza dair inancınızın, sınav sonuçlarıyla gerçekliğe dönüştüğünü göreceksiniz. Sizin başarınız bizim övünç kaynağımızdır. Bu bilinç  ve şuurla hayatınızı tesadüflere bırakmayınız. 

Öğrencilerimizin, büyük bir azim ve çabayla hazırlandıkları YGS sınavında başarılı olacaklarına inanıyoruz. Öğrencilerimizin uzun çalışmaları sonunda yaşamlarını şekillendirmek için üniversiteyi kazanması, eğitimlerine mutlu olacakları bir yükseköğretim kurumunda devam etmesi en büyük dileğimizdir. Velilerimizden de sonuç her ne olursa olsun hem sınav öncesinde hem sınav sonrasında öğrencilerimizin yanında olmalarını temenni ederim. 

Ayrıca İlçemizde bu sınavın tecrübeli eğitim kadromuzca sorunsuz bir şekilde  yapılacağından kuşkumuz olmadığını belirtirken, öğrencilerimizin eğitiminde emeklerini ve desteklerini esirgemeyen tüm idarecilerimize, öğretmenlerimize ve öğrencilerimizin ailelerine teşekkür ederim.

                                                                                         Mehmet Ali GİRGİN  

                                                                                     Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü